Sünnet ve Cinsellik
Vajinal ve klitoral orgazm

Vücudunda çok sayıda erojen bölge olan kadınlar için orgazmın çeşitleri vardır. Klitoris cinsel ilişki sırasında sertleşerek idrar deliğini kapatır.

Bütün bunlardan yola çıkarak kadınların orgazmı konusunda şunlar söylenebilir: Kadınlar hem vajinal uyarılma hem de klitorisin uyarılması sonucu ya da her ikisi birlikte uyarılarak orgazm olabilir. Bunlara rahim boyu uyarılması da eklenebilir ve tümü birden uyarıldığında daha yoğun ve karmaşık bir orgazm yaşanabilir.


Servikal Orgazm

Derin nokta orgazmı olarak da bilinen başka bir orgazm çeşidi de servikal (rahim boynu) orgazmıdır.

Penis Orgazmı

Erkek orgazmı için temel tetikleyici nokta frenulum denilen bölgedir. Yani penis başının altı. Bu nokta, pek çok sinirin buluştuğu yerdir.

Sünnetli erkek sadece boşalır, orgazm olamaz. Boşalma, orgazm değildir.

Boşalma, orgazm ve cinsel doyum aynı şey değildir..

Orgazm olmakla boşalmak aynı şey değildir. Boşalma bedensel bir rahatlamayken orgazm ise bu bedensel rahatlamaya ruhun eşlik ettiği çok yüksek haz veren bir durumdur.

Cinsel Doyum

Kişi orgazm olduğunda da yine bu doyumu hissedebilir. Sünnetli erkek cinsel doyuma ulaşamaz.

Orgazmın Faydaları

Orgazmın hem kadın hem de erkek için pek çok faydası vardır.

- Bedensel ve ruhsal bir rahatlama sağlar.
- Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
- Stresi azaltır.
- Uyku kalitesini artırır.
- Kalp hastalıklarına karşı korur.
- Ağrı eşiğini yükseltir.


Resimde glanslar mor renk, sünnet derileri pembe olarak gösterilmiştir.  

Her normal insan sünnet derisi ile doğar. Sünnet derisi kadınlarda klitorisi korur, erkeklerde ise penisiı. Sünnet derisi, insan cinsel anatomisinin önemli bir parçası olarak işlev görür. Göz kapakları gözleri nasıl korursa, sünnet deriside cinsel organı korur.


Doğal penisi olan erkekle birlikte olan kadınlar, sünnetli erkeklere göre beş misli daha fazla vajinal orgazm ve çoğul vajinal orgazm yaşıyorlar.Cinsel ilişki esnasında, doğal penisli erkek, kadına doğal cinsel ilişkinin hazzını yaşatıyor. Sünnet iki taraf için de zevki büyük ölçüde azaltıyor. Sünnet derisinin koruyucu özelliği, doğal penis başını daha kaygan hale getiriyor. Penisin tek hareket eden bölümü olan üst deri bu özellikleriyle vajinaya yumuşak, kaygan, âdeta hipnotik bir giriş yapıyor. Doğanın amaçladığı şey, erkek ve kadının birleşmeden cinsel haz almaları; seksi bir görev gibi sadece boşalmak için yapmaları değil. Boşalmak başka, orgazm başkadır. Ne çok erkek ikisini aynı şey sanıyor.

Sünnetli erkeklerle seks yaparken kadınlar çok daha fazla rahatsızlık, kızarma, acı, yanma hissediyor ve tahriş oluyor. Sünnetli erkeklerde erken boşalma çok daha sık görülüyor. (Sertleşmeyi sağlayan, kan dolaşımıdır. Sünnette çok miktarda kan damarı ve kılcal damar yok olur.)

Anatomik olarak tam ve bütün erkek vajinada âdeta kayıyor, aynı zamanda üstderiden oluşan kendi “yatağında” tıpkı kaplumbağanın boynu gibi ileri geri hareket edebiliyor. Bu da vajina duvarlarında basıncı değil ama sürtünmeyi azalttığı için tahrişi ve kurumayı önlüyor. Ayrıca sünnetli erkekte kaybolan reseptörler (corpus cavernosa ve corpus spongiosum) hem orgazm için penis başı tarafından basıncın yeterince hissedilmesini önlüyor hem de ne zaman geri çekileceğinin ne zaman boşalacağının sinyallerini almaktan da erkeği mahrum ediyor. Sünnetli erkek birleşmede daha sert, derin ve uzun girişlerle orgazm olmaya çalışırken, sünnetsiz erkek daha kısa ve yumuşak giriş çıkışlarla klitorisle daha yakın temasta oluyor. Bu da hem erkek hem kadın için daha fazla zevk demek.

Sünnetli erkek sadece boşalır, orgazm olamaz

Sünnetli erkekler neleri kaçırdıklarını bilmiyorlar. Hiç tatmadıkları bir duyarlılığın eksikliğini nasıl bilebilirler ki? Hiç orgazm yaşamamış bir kadın orgazmın ne olduğunu bilebilir mi? Azıcık iyi hissetmeyi, bedenindeki kıpırdanmaları orgazm sanabilir. Sünnetli erkek de üstderi olmaksızın hissettiği cinsel duyarlılığın “normal” olduğunu düşünüyor. (Sünnetli kadınlar da aynı şekilde sünnetin kendilerini etkilemediğini, cinsel hayatlarında bir fark olmadığını söylüyorlar.)

Mısır'da erkeklerin %94'u sünnet edilir. Mısırlı milletvekili, kadınların erkeklere uyum sağlamak için sünnet olmaları gerektiğini belirtti.

Erkeklerin cinsel gücü düşük' diyen milletvekili ülkeyi karıştırdı

Mısırlı milletvekili İlhami Ajina, ülkedeki erkeklerin cinsel gücünün düşük olduğunu ve uyarıcı ilaçların satış rakamlarındaki yüksekliğin bunun en önemli göstergesi olduğunu söyleyince eleştiri oklarını üzerine çekti. Ajina bununla da kalmayarak ülkedeki kadınların erkeklere uyum sağlamak için sünnet olmaları gerektiğini belirtti.


Erkeklerin %99'unun sünnet edildiği Türkiye

Erkekler iktidarsızlığı kabulleniyor
Araştırmalara göre Türkiye'de iktidarsızlık görülme oranı %69.2.

 

Cinsel gücü artırıcı ilaçlar ilaç sektörünü ayakta tutuyor.'Türk erkeği erken boşalıyor' 

'Türkiye'de erken boşalma’ konulu araştırma Türk erkeğinin cinsel ilişki süresinin Avrupa ve Amerika'daki hemcinslerine göre daha kısa sürdüğünü ortaya çıkardı.