İnterseks Çocuklar


İnterseks çocuklara “düzeltme” ameliyatları ruhsal ve fiziksel açıdan zararlı ve gereksizdir. Çocukların beden bütünlüğünü bozan bu etik dışı ameliyatlar yara izi, doku yırtılması, doğal hormonların kaybı, cinsel duyarlılık eksikliği ve kısırlık gibi birçok olumsuz sonuç doğuruyor.End intersex surgery.
İnterseks ameliyatını sonlandırın.

İnterseks İngilizce'de “inter” ve “sex” kelimelerinin birleşiminden oluşur. Türkçe anlamı cinsiyetler arası olan interseks biyolojik olarak (gen, kromozom, hormon, vs) eril ve dişi cinsiyet kategorilerine uyum göstermeyen ya da her iki cinsiyet özelliklerine de aynı veya değişik şekillerde uyan interseks bireylerin durumunu ifade etmek için kullanılır

İnterseks Bir Cinsel Yönelim Midir? 

İnterseks durumu bir cinsel yönelim değildir.

İnterseks Bir Cinsiyet Midir? 

Evet, interseks bir cinsiyettir. Üç cinsiyet var. Kadın, erkek, interseks.

Androgen Insensitivity Syndrome (AIS) nedir?

AIS'li intersekslerin genetik yapısı XY yani erkek olup, cinsel organları, görünümleri ise kadına benzemektedir.

Süper modeller arasında durumunu gizleyen çok sayıda interseks var. XY kromozomundan aldıkları özellikler sebebiyle boyları uzun, bacakları ve göğüsleri dikkat çekecek kadar güzel oluyor, selülit sorunu yaşamıyorlar. Üretilen androjen vücut tarafından algılanmadığı ve östrojene çevrildiği için de kılları tüyleri çıkmıyor, ciltleri pürüzsüz görünüyor.

Ortada bir yığın androjen hormonu var ama bunlar kullanılamıyor. Vücut da bulmuşken bu kadar
androjeni, güzel güzel östrojene çeviriyor.

Androjen fazlası, oluyor size östrojen fazlası. Bu intersekslerin, testislerine ve sperm üretmelerine rağmen beyinlerinin işleyişi açısından eksiksiz birer dişi olmaları bu yüzden.

Testisler, androjen üretir ve interseksin tek östrojen kaynağıdırlar. Testislerin alınması interseksi yaşam boyu dışarıdan yapay östrojen kullanmaya mahkum edersiniz. Testislerin alınması sağlığa zararlı ve bir nevi hadım edilmedir.


Anastasia Van Buskirk 

The Washington Post gazetesine, interseks olduğunu açıklayan Anastasia Van Buskir (25 yaşında).

Tarih : 2017


Anastasia Van Buskir (25 yaşında interseks) ve Bloodstained Men & Their Friends'in kurcusu Brother K.(70 yaşında erkek) sünneti protesto ediyor.

End male genital mutilation.
Erkek genital sakatlamasını (sünneti) sonlandır.


Stop cutting baby penis.
Bebeğin penisini kesmeyi durdur.

Circumcision = Child Abuse
Sünnet = Çocuk İstismarı