Kapitalizm ve SünnetAmerika'da kapitalizmin kurbanı olan %32. Sünnetin kurbanları.


21. yüzyılda sünnet gibi bir sapkınlığın devam ediyor olmasının sebebi din değildir. Kesinlikle din değildir. Tek sebebi kapitalizmdir. Kapitalizm sağlıksız birşeyi sağlıklı gibi gösterebilir.


Bazı doktorlar sünneti neden savunuyorlar? Tıp dünyası büyük dişli bir sermaye çarkıdır. Büyük sermayenin ilk amacı ise hiçbir dönemde insancıllık olmamıştır. Tıp dünyası hizmet sektörü olmaktan çıkıp, ticaret sektörü hâline geldiğinden beri tıp yalanlarıyla sağlık ve hastalıkları tedavi etmek adına nice suçlar işleniyor. Tıp endüstrisinin günümüzde sizin sağlığınızdan değil, sizi kandırıp para kazandığını artık görün.

Sünnet Mafyasının Dünya’da Sünnet’in Tıbbi yalanlar ve yayınlarla desteklenmesinin en büyük sebebi milyar dolarlık Sünnet endüstrisidir. Para bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da Hipokrat yeminine baskın çıkmıştır. Kutsal kariyerlerini küçük menfaatlere değişmeye meyilli bazı tıp insanları bu Endüstri tarafından finanse edilmektedir.

Sünnet derisinden beslenen ciddî bir kesim var ve bu kesim çocuğumuzun derisinden kolay kolay vazgeçmeyecek, onu alabilmek için her türlü yolu denemeye, her yalanı söylemeye, satın aldığı her saygın unvanı kullanmaya devam edecektir.


Nil Gün, "Sünnetle İlgili Yalan ve Gerçekler" kitabının yazarıdır. İşte söyledikleri: 

"Amerikan vahşi kapitalizmi işini biliyor. Bir Amerikan web sitesinde yer alan şu yazı beni etkiledi: Sünnet savunucusu doktorlar sünnete dur demeyecek. Çocukları sakatlamak için büyük paralar kazanıyorlar. Hastaneler sünnete dur demeyecek. Kozmetik ve biyoteknik şirketlerine sattıkları üstderilerden kazandıkları kârdan vazgeçmezler. Ticari şirketler sünnete dur demeyecek. Acı çeken masum bebeklerin üzerinden dağ gibi para kazanıyorlar. Hükümet sünnete dur demeyecek. Bu şirketlerin lisans onaylama ücretlerinden ve vergilerden dünya kadar gelir elde ediyorlar. Çocuklarımıza kim yardım edecek? Bilgilenmiş, eğitimli halk."

Circumcision Research Center, erkek bebek sünnetinin uygulanması konusunda halkı ve profesyonelleri bilgilendirmek amacıyla kurulmuş kar amacı gütmeyen bir eğitim kuruluşudur. Yahudi Doktor Ronald Goldman Amerika'da Circumcision Research Center'ın kurucusudur. İşte söyledikleri: 

 "AAP ve WHO'nun sünnet hakkındaki tutumları, kişisel, kültürel, finansal ve profesyonel çıkar çatışmalarından etkilenir. AAP, WHO ve CDC gibi gruplar, aşırı derecede önyargılı olmasından dolayı sünnete ilişkin küresel güvenilirliğini yitirmişlerdir. AAP'nin sünneti savunmak için siyasi nedenleri vardır. Taraflı "otoritelere" e dikkat edin. Sünnetin hiçbir kanıtlanmış yararı olmadığı ve aslında zararlı olduğu açıktır. Hiçbir tıp kuruluşu, sünnet için kanıtlanmış tıbbi yararlar bulmaz ve Avrupa organizasyonları sünnete karşıdırlar. Sünnet acı verici ve travmatiktir. Bazı bebekler ağlamıyor çünkü şoka giriyorlar. Anestezi, eğer kullanılıyorsa, acıyı ortadan kaldırmaz. Nadir durumlarda ölüm gibi birçok cerrahi risk vardır. Bazı doktorlar etik düşünceler nedeniyle sünnet etmeyi reddetmektedir. Araştırmalar, sünnet derisinin(üst-deri) penis başını koruduğunu, cinsel zevki artırdığını ve cinsel ilişkiyi kolaylaştırdığını gösteriyor."


Sünnet derisini kesmek, gözkapağını kesmekten farksızdır. Sünnet yapmaya devam eden doktorlar sadece bebeklere/çocuklara zarar vermekle kalmamakta aynı zamanda tıp mesleğinin dürüstlüğüne de zarar vermektedir. Sünnet sağlığa zararlıdır. Dünya genelinde genital sakatlama (sünnet) ile mücadele eden çok sayıda organizasyon vardır.

George C. Denniston, Doctors Opposing Circumcision (Sünnete Karşı Doktorlar) kurucusu ve başkanıdır. Princeton Üniversitesi, Pennsylvania Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu mezunudur. Washington Üniversitesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı'dan emekli profesördür.

Prof. Dr. George Denniston’ın işte söyledikleri : 

“Bazen doktorlar para kazanmak için ailelere tavsiye ediyorlar. Sünnet bir insanın penisindeki sağlıklı derinin yarısının başka bir insan tarafından kesilmesidir. Bunun bir çocuğa/bebeğe yapılması vahşettir. Vahşi ve zalimce bir eylemdir. Neden bu kadar sert ifadeler kullanıyorum? Çünkü sünnet kalıcı hasar verir. Kimsenin bu gereksiz prosedürü rızası olmayan birine yapmaya hakkı yoktur. Sünneti uygulayan kişiler sünnet sonucu bazen problemler çıkabileceğini söylüyorlar. Gerçek ise, her sünnet vakası soruna yol açar.”

Amerikalı doktor Prof. Dr. Paul M. Fleiss, “Üstderim Nerede?” adlı kitabında şöyle diyor: “Ebeveynler, çocuğunun üstderisini kesmek isteyenlere karşı dikkatli olmalı. İnsan üstderisi bir çok ticarî faaliyet için çok talep edilen bir organ. Sünnet derisi pazarlaması milyonlarca dolarlık bir pazar.”


Sünnet gereksiz, zararlı, genital sakatlamadır. 2018 yılında Amerika'da Your Whole Baby'in bir billboardu.

Circumcision (Sünnet) :
Unnecessary (Gereksiz)
Harmful (Zararlı)
Genital Mutilation (Genital Sakatlama)

Circumcision is unnecessary, harmful, and genital mutilation.


2004 yılında Amerika'da NOCIRC'in billboardu.

Babies are born perfect.
Bebekler mükemmel doğar.

Today's parents say NO to circumcision.
Bugünün ebeveynleri sünnet olmaya HAYIR diyor.


Amerikalı hemşire Marilyn Milos RN liderliğindeki Sünnet Bilgi Kaynağı Merkezleri Ulusal Örgütü (NOCIRC) (1985) kuruluşunu ilan etti. Milos, sünneti asrın en korkunç tıp skandalı olarak tanımlıyor. İlk on yılında, NOCIRC uluslararası bir ağ haline geldi ve şu anda dünya çapında 110’dan fazla merkezleri vardır.


Dünya genelinde genital sakatlama(sünnet) ile mücadele eden çok sayıda organizasyon vardır. Your Whole Baby'in billboardu.

Circumcision harms
Sünnetin zararları
Cadılar bayramında bir billboard.

Circumcision harms.
Sünnetin zararları

Protect your perfect pumpkin.
Mükemmel balkabağını (bebeğini) koru.Cut pumpkins, not babies.

Balkabağı kes, bebekleri değil.


Amerika'da cadılar bayramı tişörtü. Ürün açıklamasında “Sünnet karşıtı mısınız? Bu tişört sizin için!” yazıyor.

Circumcision is rape. 
Sünnet tecavüzdür.


A woman has foreskin, so should a man.
Bir kadının bir sünnet derisi var, bu yüzden erkeğinde olmalı.


Foreskins don't kill people.
Üst-deriler (sünnet derileri) insanları öldürmez.

Circumcision kills people.
Sünnet insanları öldürür.

Intact America


Circumcision is unnecessary and harmful.
Sünnet gereksiz ve zararlıdır.

I want you to respect the human right of your children.

Çocuklarınızın insan haklarına saygı duymanızı istiyorum.


Real women protect babies.

Gerçek kadınlar bebekleri korur.


Daha fazla bilgi için linkler:
http://www.intactamerica.org/
https://www.doctorsopposingcircumcision.org/
http://www.savingsons.org/
http://www.cirp.org/
http://www.circumcision.org/
http://www.mothersagainstcirc.org/
http://www.noharmm.org/
http://www.nocirc.org/
http://childrightsnurses.org/
http://www.stopinfantcircumcision.org/
http://www.circumstitions.com/
http://www.drmomma.org/
https://www.intactnetwork.org/
https://notyourstocut.com/
https://www.yourwholebaby.org/