Erkek olarak doğdu, kadın olarak yaşadı, erkek olarak öldüDavid Reimer, 22 Ağustos 1965 tarihinde Kanada’da doğdu. Onun hayatını mahveden bir doktorun deneyine kurban gitmesiydi. İşte “Bu kadarı da olamaz” diyeceğiniz bir hayat hikayesi.

İkiz kardeşi Brian’la beraber henüz 6 aylıkken idrar yapmalarında sıkıntı ortaya çıktı. Doktor sünneti önerdi. Brian’ın ameliyatı başarılı geçti ama David’in tüm penisi yandı. Doktor Money’in fırsat ayağına gelmişti. David’i bir denek olarak kullanacaktı. Aileyi, David’i kız çocuğu gibi yetiştirmenin daha sağlıklı olacağı konusunda ikna etti. David’in bir kız çocuğu gibi yetişmesi için gerekli tıbbi müdahaleler yapıldı, yeni adı “Brenda” oldu. Doktor Money, Brenda’yı yıllarca takip etti, deneyinin başarılı olduğuna inanıyordu.

Brenda, kız elbiseleri giymek istemiyor, oyuncak bebeklerle oynamıyordu. Yani kendini asla bir kız çocuğu olarak görmemişti. 13 yaşına geldiğinde intihar girişiminde bulundu. 37 yaşına geldiğinde yeniden erkek olmaya çalıştı. Kendisine testosteron enjekte ettirdi, göğüslerini aldırdı. 22 Eylül 1990 senesinde Jane Fontaine ile evlendi.

Öte yandan hayat Remier ailesi açısından hiç iyi gitmiyordu. David’in ikiz kardeşi Brian intihar etti. Bu ölüm David’i derinden etkiledi. İşsizdi, evliliği kötü gidiyordu ve tüm hayatı boyunca yaşadıklarını artık kaldıramıyordu. Sonunda, 5 Mayıs 2004 sabahı 38 yaşındayken intihar etti.